janeta

Cestovní Agentura


Po-Pá 8:30-17:00

+420 725 932 333

info@janeta.cz

Vyberte si dovolenou na pár kliknutí

360 - 57 790,- Kč

Zobrazit více parametrů


Lázně Poděbrady

Díky lázeňství, příjemnému prostředí a strategické poloze uprostřed republiky nedaleko Prahy byly a jsou Poděbrady městem vyhledávaným každoročně desetitisíci návštěvníky. V současné době mají Lázně Poděbrady, a.s. přes 800 lůžek určených pro léčbu a rekreaci klientů. Historické lázeňské centrum skryté v zeleni parků poskytuje návštěvníkům Poděbrad atmosféru příjemného prázdninového střediska s mnoha možnostmi pro rekreaci i zábavu. Okolní lužní lesy a jejich romantické prostředí působí uklidňujícím dojmem. Rovinatá krajina je ideálním místem pro rekreační sportování, zejména pěší turistiku, vyjížďky na kole a in-line bruslení.

Lázně Poděbrady se nejvíce specializují na srdeční choroby a choroby spojené s oběhovým systémem, poskytují léčbu lidem u kterých se nově zjistila cukrovka. Nejvíce využívají léčebné vody. CO2 obsažené ve vodě, působí na organismus tím, že se rozšiřují cévy a to vede k lepšímu prokrvení celého těla. Koupele v poděbradské přírodní vodě, jsou klasifikovány jako silně mineralizovaná kyselka (pH 5,83) hydrogenuhličitano-chlorido-sodno-vápenatého typu, studená (14°C), hypotonická se zvýšeným obsahem alkálií. Základní účinek je odvozen od chemického působení CO2 na organismus ve smyslu rozšíření cév,takzvané dilatace, zvýšení celkového prokrvení, poklesu krevního tkaku a snížení tepové frekvence. Její dlouhodobější působení vede k výraznému zlepšení energetických poměrů srdečního výkonu.

Láně Poděbrady využívají pohybových aktivit ( cvičení, procházky, bazén). Mezi nejvíce využívané lázeňské procedury patří všechny druhy koupelí, zejména v přírodní uhličité minerální vodě, perličkové koupele nebo podvodní masáže a rovněž suché uhličité a plynové koupele. Jako další tradiční lázeňské procedury jsou prováděny masáže klasické i reflexní, masáže lymfatické, elektroléčba (diadynamik, iontoforéza, galvanizace, ultrazvuk), pulzní magnetické pole, solux, parafinové a rašelinové obklady, inhalace, plynové injekce.
Odbornou pomoc Vám poskytnou lékaři se specializací na kardiologii, lékařky se specializací na dietologii a metabolismus a lákaři se zaměřením na rehabilitaci a balneoterapii.

Součástí Lázní Poděbrady je Centrum časné rehabilitace, kam se posílají lidé po operaci srdce. O pacienty je zde postaráno 24 hodin denně, jako na pooperační JIP.


Vybrané zájezdy v této destinaci