janeta

Cestovní Agentura


Po-Pá 8:30-17:00

+420 725 932 333

info@janeta.cz

Vyberte si dovolenou na pár kliknutí

360 - 57 790,- Kč

Zobrazit více parametrů


Menorca

MENORCA je ostrov klidu, přírodních a historických krás a zajímavostí, optimální pro Vaši dovolenou.

Menorca nejvýchodnější z Baleárských ostrovů je zde patrná určitá odlišnost a kontrast.

Na pouhých 700km2, což je rozloha Menorcy, nalezneme panensky čistou přírodu, překrásné zátoky a zachovalou tradici místní kultury i gastronomie. Menorca je známá jako nejčistější místo Španělska.

Není divu, že byl ostrov Menorca prohlášen v roce 1993 UNESCEM za biosférickou rezervaci. Menorca skrývá v každé vesnici, v každém domě a každém centimetru svého pobřeží zdroj klidu a pozitivní energie a je tak ideálním místem pro odpočinek a prožití dovolené pro seniory 55+.

PLÁŽE

Nikde jinde ve Středozemním moři nenajdeme takovou krásu panenské přírody, jako na Menorce. Plážové bohatství Menorcy je jedno z nejpestřejších a nejcennějších ze všech oblastí Středozemního moře. Panenské zátoky jsou zde naprosto neporušené a omývá je krystalicky průzračná voda, což činí z celého ostrova Menorca velkou turistickou atrakci. Pobřeží ostrova Menorca měří přes 200 kilometrů a ostrov má více pláží než Mallorca a Ibiza dohromady. Užijte si relaxu na pláži i vy na své dovolené – Menorca pro seniory!

POČASÍ

Počasí na Menorce přidává ostrovu na šarmu. Zdejší středomořské podnebí dodává krajině zeleň po celý rok a vody omývající ostrov vás oslní svou sytě modrou barvou. Po celý rok je na Menorce mírné podnebí s průměrnou roční teplotou 17 ºC. Každé roční období však nabízí něco hezkého. Na jaře se Menorca promění na květinový ráj. Duben a květen jsou nejlepší k malebným procházkám po ostrově.

Podzim přichází na Baleáry mnohem později než u nás. Je to velmi teplé období a také moře má ještě teplou vodu. V této době všude na ostrovech dozrávají citrusové plody.


Vybrané zájezdy v této destinaci