janeta

Cestovní Agentura


Po-Pá 8:30-17:00

+420 725 932 333

info@janeta.cz

Vyberte si dovolenou na pár kliknutí

360 - 57 790,- Kč

Zobrazit více parametrů


Orebič

Orebič se nachází v jihozápadní části poloostrova Pelješac, jižně od Makarské. Leží naproti ostrovu a městu Korčula. Orebič je položen v srdci slavné vinařské oblasti, je to turisty vyhledávané místo s krásnou přírodou a čistě křišťálovým mořem. Převažují oblázkové pláže s pozvolným vstupem do vody, na kraji Orebiče je známá písčitá pláž Trstenica. Pláže jsou lemovány bohatou zelení, rostou zde stoleté borovice, cypřiše, olivovníky. Nad pobřežím se majestátně vypíná horský masiv s nejvyšším vrcholem Sveti Ilja (961 m n.m.). Od historicky cenného františkánského kláštera z 15. st. nad městečkem jsou nádherné výhledy na Pelješacký průliv a Korčulu.
Z přístavu, odkud odplouvá trajekt na Korčulu, směrem k pláži Trstenica vede podél moře pěší promenáda, která ožívá zejména ve večerních hodinách, najdete zde restaurace, pizzerie, kavárny, atd. Budovy v historickém centru s kostelem pocházejí z 15.-17. st. Bohatou historii zdejšího loďařství lze spatřit v místním Námořním muzeu na městské promenádě.
Orebič je ideální místo pro strávení klidné a příjemné dovolené. Pobyt a lenošení u moře si můžete zpestřit výlety: na ostrov Korčula, do stejnojmenného starobylého města s hradbami, malebnými uličkami, obchůdky, trhy a typickým přístavem se dostanete snadno lodí nebo trajektem (15 min. plavby). Také se nabízí celodenní výlet na okolní ostrůvky Badija a Vrnik, spojený s koupáním na písečné pláži Lumbarda na ostrově Korčula. Dále můžete navštívit lodí, busem nebo vlastním autem vyhlášený historický Dubrovník, město UNESCO. Oblíbený je také lodní výlet na ostrov Mljet, národní park UNESCO – po dvouhodinové plavbě strávíte den příjemnou procházkou kouzelnou přírodou, plavbou lodí po jezeře ke klášteru a koupáním ve slano-sladkém jezírku.

Autobusová doprava: 2590,-

Odjezdová místa:


BEZ PŘÍPLATKU: Praha, Příbram, Písek, Strakonice, Tábor, České Budějovice, Kaplice, Brno, Mikulov

S PŘÍPLATKEM 100,-: Brandýs nad Labem, Prostějov, Vyškov, Velká Bíteš, Blansko

S PŘÍPLATKEM 150,-: Mladá Boleslav, Plzeň, Domažlice, Kdyně, Klatovy, Horažďovice, Jihlava, Velké Meziříčí, Boskovice, Olomouc, Kroměříž

S PŘÍPLATEKM 200,-: Chomutov, Most, Teplice, Ústí nad Labem, Děčín, Liberec, Jablonec nad Nisou, Turnov, Pardubice, Hradec Králové, Hořice, Opava, Ostrava, Frýdek Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice na Moravě, Uherské Hradiště, Zlín, Svitavy


Vybrané zájezdy v této destinaci